Previous articleŠkrabadlo je pro kočku místo, kde se baví, relaxuje, a kde má soukromí
Next articleUž jste slyšeli o bioklimatických pergolách? Pokud ne, můžete nyní

Zařiďte si pohodlné domácí wellness

rodina

Uvolněte se po každodenním hektickém dni ve svém malém domácím wellness. Jak ho zařídit, aby bylo komfortní, moderní a praktické?

Domácí wellness je nezbytností

Při stavbě nového rodinného domu se v dnešní době stává takřka samozřejmostí, že nesmí chybět venkovní bazén a uvnitř důmyslně navržený prostor s vířivkou, saunou a relaxační zónou. To proto, že v posledních letech, vlivem pandemie, byly všechny wellness centra uzavřená. Navíc stále více lidí touží po komfortní relaxaci každý den a ne každý si odpočine v sauně s cizími lidmi. Proto jsou domácí wellness tak oblíbená a stále více rozšířená. Zařiďte si i vy doma své vlastní soukromé wellness. Co v něm nesmí chybět a jak jej správně vybavit?

Co v domácím wellness rozhodně nesmí chybět?

V každém domácím wellness rozhodně nesmí chybět sauna. Dnešní nabídka nabízí celou řadu saun. Od malých, pro jednu osobu, až po velké, pro čtyři i více osob. Vybrat si můžete z infrasauny, finské sauny, parní sauny.

Skvělá je pro relaxaci také vířivá vana nebo vířivka. Své domácí wellness můžete doplnit o masážní sprchu, která je méně náročná na údržbu a prostor než vířivka. Můžete vybudovat i vnitřní bazén. To je však finančně dost náročné. Proč ale nevyužít nafukovací nebo skládací bazén, který máte přes léto venku? Jestliže máte ve svém domácím wellness dostatek místa, bazén si tu můžete užívat i v zimních měsících.

Zadejte svůj projet prověřené stavební firmě

Stavba wellness vyžaduje určitá stavební specifika, která zvládne postavit jen profi zedník. Pokud si na stavbu domácího wellness svépomocí netroufáte, určitě se obraťte na profi stavební firmu. Není možné jen tak postavit vířivku do sklepa. V každém případě je nutné zajistit dobré odvětrávání, vhodné vytápění, izolaci proti vlhkosti a rovnou podlahu s dostatečnou nosností a odolností vůči teplotním rozdílům.

Nedílnou součástí každého wellness je samostatně jištěný přívod elektřiny zvlášť pro saunu, zvlášť pro vířivku. V případě vířivky je nutné promyslet, jakým způsobem se bude napouštět a vypouštět. Důležité je také si předem spočítat, kolik lidí najednou bude wellness využívat a jak často. Celý prostor je přece určen pro relaxaci. Je důležité, myslet také na estetiku a komfort. Rozvržení celého domácího wellness by mělo umožnit snadnou obsluhu a úklid. Například infrasauna je prostorově nenáročná na rozdíl od vířivky nebo bazénu.

Do domácího wellness patří kvalitní vířivka

Investice do kvalitní vířivky se vám vrátí už po prví koupeli. To se týká funkcí, které vířivka nabízí. Jenže dříve, než si dopřejete první koupel, je nutné, vše nejdříve pečlivě naplánovat. Nezapomeňte na přívod elektřiny, vody a rozvržení odpadů. Vířivka umístěná uvnitř výrazně zvyšuje vlhkost v místnosti. V případě, že chcete vířivku mobilní, nezapomínejte na prostor pro manipulaci a hlavně odpovídající šířku dveří.

Příjemné prohřátí vám zajíst infrasauna a finská sauna

Domácí sauna nabízí ten správný požitek z celého domácího wellness. Nezáleží na tom, zda milujete extrémní teploty, nebo se jen rádi prohřejete, hlavně v podzimních a zimních měsících. Pokud dáváte přednost suchému saunování, postačí vám infrasauna. Infračervené záření prohřeje tělo až do hloubky 4 cm a je blahodárné v případě revmatických obtíží. Finská sauna nabízí i možnost saunování v páře, což je zase skvělý pomocník například pro alergiky.

Finská sauna potřebuje o trochu pečlivější stavební přípravu. Saunu můžete zakoupit typovou nebo si ji nechat zhotovit na míru. Výhodou sauny je, že si ji můžete naplánovat takřka kdekoliv. V domácím wellness ji můžete umístit do nejtemnějšího kouta a využít tak prostor, který by se k relaxaci jinak příliš nehodil.

Kvalitní lehátka pro příjemné lenošení

Po každé koupeli a saunování si dopřejte kvalitní odpočinek. Pro ten zvolte komfortní a designová lehátka, která zvláštní celý interiér vašeho domácího wellness a zároveň vám zajistí pohodlnou relaxaci. Jaká lehátka vybrat? S výběrem vám poradí v Asko. Uplatněte právě nyní Asko slevový kupon.

Kovová lehátka zajišťují perfektní stabilitu

Kovová lehátka jsou moderní, vkusná, nenáročná na údržbu a zajistí stabilitu. K dispozici bývají v kombinaci s textilní výplní. Pyšní se snadnou údržbou a díky antikorozní vrstvě mají dlouhou životnost.

Zahradní lehátka z umělého ratanu

Tato lehátka jsou ručena pro ty nejnáročnější. Nejen, že jsou nenáročná na údržbu a zajišťují maximální komfort tím, že mají například nastavitelnou opěrku zad či nohou. Vynikají také designem, který propůjčí vašemu wellness opravdu luxusní atmosféru.

Plastová lehátka

Plastová lehátka patří k nejlevnějším variantám. Jejich největší předností je nízká hmotnost, omyvatelnost a celkově jednoduchá údržba. Pokud sháníte model, se kterým se bude snadno manipulovat, je pro vás plastové lehátko ideální.

Dřevěná lehátka

Domácí wellness má být zařízeno v přírodních barvách a ideálně z přírodních materiálů. Dřevěná lehátka mu dodají tu jedinečnou atmosféru. Vypadají luxusně, mají mnoho funkcí a zároveň jsou stabilní a dlouhověká.

Nezapomeňte na dekorace

Domácí wellness nezapomeň dekorovat příjemnými dekoracemi, které mu propůjčí intimní, příjemnou atmosféru. Rozhodně zde nesmí chybět aroma lampy či difuzéry, které celý prostor příjemně provoní. O intimní atmosféru se postarají svíčky. Ty umístěte do svícnů. Luxusně budou vypadat velké lucerny. Podlahu ozdobte okvětními lístky růží, oblázky, apod. Krásné doplňky můžete nakoupit například na 4home, kde můžete také uplatnit 4home slevový kód.

Další články autora

Pro kvalitní podlahu s dlouhou životností je důležitá její dokonalá pokládka

Už jste někdy měli možnost vidět na první pohled krásnou podlahu, která však byla při...

Jaké povinnosti má ručitel u půjčky?

Žadateli pro získání úvěru velmi pomůže, když mu někdo bude „krýt záda“. V terminologii půjček se...

Už jste slyšeli o bioklimatických pergolách? Pokud ne, můžete nyní

Češi jsou bezesporu vynikající zahrádkáři. Pěstují si svou zeleninu, ale i květiny a velmi rádi...

Škrabadlo je pro kočku místo, kde se baví, relaxuje, a kde má soukromí

Většina z majitelů koček ví, že pokud té své svéhlavičce nedá dostatečný prostor na protažení se,...

Nejnovější články

Pro kvalitní podlahu s dlouhou životností je důležitá její dokonalá pokládka

Už jste někdy měli možnost vidět na první pohled krásnou podlahu, která však byla při...

Jaké povinnosti má ručitel u půjčky?

Žadateli pro získání úvěru velmi pomůže, když mu někdo bude „krýt záda“. V terminologii půjček se...

Už jste slyšeli o bioklimatických pergolách? Pokud ne, můžete nyní

Češi jsou bezesporu vynikající zahrádkáři. Pěstují si svou zeleninu, ale i květiny a velmi rádi...
- Reklama -PR článek